FAQ: Základní otázky ohledně nového vydání (nejen pro prodejce a organizátory)

Budou startery a boostery v nějakém displeji? (kupř. startery po 10 ks a boostery po 30 ks?)  jedná se mi o případnou objednávku, abych to dokázal nějak zaokrouhlit.

Displej starterů bude mít 10 balíčků, displej rozšiřující 20 balíčků. Snad se to díky tomu bude i dobře počítat.

 

Startery a boostery budou tedy v cen.relaci  249,- a 129,-  a Starter bude každý jinak namíchaný? U boosterů je to jasné, že? (každý jiný)

Ano, oba dva tyto balíčky budou „random“, starter obsahuje 3 vzácné karty a rozšiřující obsahuje vzácné 2. Karty z jednoho, max. dvou starteru by měli stačit na poskládání funkčního balíčku.

 

Jak postupovat s příp. reklamacemi? kupř. špatně vytisklá karta – chyba tisku – rozmazané, nedotištěné atd. – budete se tím zabývat přímo vy jako firma a měnit danou kartu či se vymění celý balíček – booster/starter,……. či špatný počet karet v balíčku – ptám se proto, že některé firmy toto chtějí řešit sami a některé to nechají na mně jako na prodejci….

Toto zjistíme u výrobce, každopádně děkuji za dobrý dotaz. Určitě se může stát, že nějaká karta „ujede“, ale určitě se nějak domluvíme, pokud by se zákazník cítil vážně a důvodně poškozený, není problém vyjít vstříc a nahradit balení. Určitě neplánujeme jít cestou nevstřícnosti apod., vše vyřešíme – bez problémů. Jedná se nám v prvé řadě o spokojenost koncového zákazníka s naším produktem. Chyby nelze vyloučit. Nikdy.

 

Jste hlavní distributor pro ČR, co jiné státy budou v tom zainteresované?

Licence na vydání této karetní hry platí na území České Republiky a Slovenska. Jedná se o republikové měřítko. O to víc se budeme snažit dát lidem z tuzemska v podobě servisu a organizovaného hraní, kteří žádnou takovou „svoji“ hru a službu nemají.

 

Jsou nějaké info kanály, youtube, blogy videa ap.

Zatím jsme aktivní na sociálních sítích Facebook, blog s novinkami vychází na oficiálních stránkách wastelands.cz a do budoucna plánujeme YouTube kanál, kde by vycházela pravidelná relace zpravodajství a videa z turnajů, včetně záznamů z jednotlivých zápasů (máte se na co těšit)!

 

Bude vycházet nějaký oficiální seznam jednotlivých karet dané edice pro případné sběratele?

Ano, na našich stránkách bude dostupný obchod s kusovkami, který bude zároveň sloužit jako obrázková databáze a „encyklopedie“ karet, kde podle filtrů si každý hráč bude moci najít libovolnou kartu včetně její ceny. Každá edice bude po vydání přidána do této databáze.

 

Jak to bude prosím s přesnou velikostí karet – jde mi o to, samozřejmě hráči si budou chtít dát karty do obalů, a jakých rozměrech uvažujete s ohledem nabídky obalů u nás v ČR na karetní hry (stand. velikost jako kupř. Magicy?)

Karty mají cca o 2 mm vetší velikost stran, než jiné hry od konkurence, lze na ně použít běžné průhledné obaly, případně do budoucna budou k dispozici originální Wastelands obaly přímo na velikost těchto karet.

 

Budou pro prodejce nějaké demopacky na ukázky her?

Každý organizátor nebo prodejce si může vyžádat DEMO balíčky pro zatraktivnění prodejů nebo získání nových zákazníků.

 

Provedení – karty asi mají úroveň (jako ty proma) = plnohodnotná karta. Boo jak vypadají, má to nějaký reprezentativní obal?

Promo karty je možné běžně zařadit do turnajového balíčku a jsou legální pro hraní. Stejně tak i Ultra-Rare karty, které se nedají získat nijak jinak, než na turnajích. Tímto chceme zvýšit motivaci k hraní na turnajích. Boostery jsou baleny v papírových obalech s tématikou hry a dané edice a poté jsou ještě zataveny do průhledné ochranné fólie.

 

Starter se 40ti a boo se 21?? Není to nepoměr?

Je to nepoměr, nicméně oba dva tyto balíčky mají rozdílnou filosofii. Starter je víc poskládán tak, aby klidně stačilo jedno balení a hráč již mohl hrát (obsahuje i kompletní pravidla!). Booster bude více „rozšiřující“ a hráč s ním bude doplňovat své strategie. Tento poměr je nastaven v Maďarsku již přes 20 let a funguje úspěšně, tak snad bude i tady.

 

Kolik sad za rok, kolik nových karet?

Minimálně jedna, optimálně dvě. Uvidíme podle okolností. Chtěli bychom, aby nové sady vycházely s železnou pravidelností a stejně tak se pořádaly i dva největší podniky v rámci České Republiky… tzn. Nová edice – Turnaj profesionálů – Nová edice – Mistrovství ČR atd. pořád dokola, a to vždy v intervalu jedenkrát za ¼ roku. V edici bude průměrně vycházet 150 – 170 nových karet.

 

Jsou nové a nebo reprinty?

Většina karet je nových, ale objevují se i reprinty starých karet se zlepšenými schopnostmi. Příští edice (vydaná po Vládci osudu) se bude jmenovat „Věčnost“ a její zaměření bude právě na všechny karty z minulosti, které už někdy vyšly a byly úspěšné. Tato sada bude obsahovat i legendární bojovníky „avatary“, zástupce jednotlivých bohů, které můžeme znát i ze starší verze, která vycházela před 15-i lety. Je to úmyslně zacílené, aby se v tomto našli právě hráči, kteří pamatují i toto období.

 

Jak často vyjdou nové sady / karty. Kolik pre-release bude za rok, co další turnaje, chápu, že nejlepší je klást důraz na turnaje, ale co když je dělat nebudu.

Nová sada vyjde minimálně jednou do roka, ale budeme se snažit vydat i dvě za rok, pokud to budou hráči/obchody vyžadovat. Pre-release, resp. preview, bude vždy k uvedení nové sady na trh. Z dalších významných turnajů se bude pořádat „Velká liga“, Kvalifikace na MČR, Turnaj Profesionálů a samotné MČR. Samozřejmě budou probíhat všechny ostatní běžné turnaje ve známých formátech popsaných na našich stránkách.

To, že turnaje pořádat nebudete, vůbec nevadí, stále můžete hráčům alespoň produkt prodávat a my je budeme za Vámi rádi z našich stránek posílat.

 

Ochrana proti FAKE turnajům?

Toto je určitě velmi choulostivé téma, na které budeme brát zřetel a pravidelně kontrolovat jednotlivé organizátory, zda dělají svoji práci smysluplně. Systém turnajů je nastaven tak, aby nedocházelo k tomuto. Každý organizátor si musí nakoupit „licenci“ na pořádání turnaje. Tímto nebude docházet ke smyšlování turnajů.

Organizátor si nakoupí např. 2 displeje za zvýhodněnou cenu, obdrží k nim sadu promo materiálů, Ultra-Raritních karet a 2 licence na uspořádání turnaje. Jakmile tyto licence vyplýtvá, další turnaj může pořádat až při dalším zakoupení produktu a celý proces se opakuje. Doufáme, že díky tomuto bude organizátor využívat svých licencí na pořádání skutečných turnajů.

 

Jaký je ohlas na hru, bude to další krátká epizoda, nebo ji bude hrát spousta lidí… republika o 10 ti lidech, nebo 50ti?

Ohlas je zatím velmi pozitivní, a to i v době, kdy ještě nejsou zveřejňovány oficiální informace, tak již chodí emaily s dotazy na oficiální vydání. Myslím, že tuto otázku nám zodpoví až čas, nicméně my uděláme propagačně vše, co bude v našich silách, aby na Republice bylo klidně i 100+ hráčů. Našimi hlavními marketingovými kanály budou sociální sítě s cílovou věkovou skupinou a internetová televize na serveru YouTube. Přidejte se i vy ještě dnes a sledujte dění okolo!

 

Existuje online verze, systém jakoby DCI čísel, tzn. registrace?

Bude existovat tzv. „Aliance síly“, což je sdružení všech hráčů, kteří se zapojili do organizovaného hraní.

Bude mít dvě formy – základní členství, zdarma pro každého, kterému bude přiděleno číslo, se kterým může vstupovat do turnajů v republice. Zapojí se do Constructed a Limited hodnocení v rámci ČR.

Mistrovské členství – toto členství bude sdružovat profesionální hráče, kteří se rozhodnou pokusit získat titul MČR. Členství je zpoplatněno, ale nese sebou výhody v podobě – slev na všech turnajích, ultra-raritní kartu, dárky a vedení podrobných statistik. Pouze hráči s mistrovským členstvím můžou být vedeni v Mistrovském hodnocení.

Seznam všech hráčů bude dostupný na webu, včetně jejich čísel.

 

Kolik stoji premium účet za rok?

Toto zatím není pevně stanoveno, ale bude se to pohybovat někde v rozmezí 200-300/půl roku nebo kolem 500 Kč/rok. Musíme ještě spočítat, co vše hráč obdrží a jaké výhody mu to přinese, aby to pro něj bylo výhodné.

 

Jak se to lidi dozví o hře než napsáním Wastelands do vyhledávače…

Plánujeme obrovskou facebookovou kampaň založenou na cílovou skupinu hráčů, dále z časopisů, kde hodláme představit hru (fantasy magazíny, magazíny s PC hrami atd.). Spousta lidí se to dozví od jiných lidí nebo už existujících hráčů a v neposlední řadě přes internetové servery specializující se na tento typ her.

 

Kdy bude první sada?

První sada je již v dokončovací fázi a čekáme na maďarskou stranu, až dodá zboží. Počítáme, že hru vydáme oficiálně na začátku září.

 

Tato nová varianta hry tedy NEPŮJDE zkombinovat s onou starší verzí?

Podle vyjádření autorů a výrobce by měla být tato možnost hráčům umožněna. Takže uvidíme, jak to bude fungovat, ale zatím je oficiální stanovisko, že hráči MOHOU používat i starší typy karet vydané v minulosti.