Popis turnajů

Mistrovství České republiky
Nejvýznamnější turnaj v rámci Wastelands v České republice. Pořádá se na konci sezóny a rozhodne o nejlepším hráči za uplynulý rok.

Může se do něj přihlásit kdokoliv a je tedy veřejně přístupný. Bude se hrát základní část na 5 kol ve zvoleném formátu pro danou sezónu, ze kterého postoupí do dalšího dne 8 hráčů do závěrečného play-off o celkové vítězství. Play-off se hraje systémem Double elimination ve formátu Standard. Na tomto turnaji bude vyžadováno přísné dodržování herních i mimo-herních pravidel.

 

Garantované ceny:
1x Andělský pohár pro vítěze (putovní)
1x Památeční pohár pro vítěze
3x Displej na ceny (1x pro vítěze)
1x Exkluzivní památeční podložka pro Mistra (1 ks!)
1x Podložka pro finalistu
1x UR Zhmotnění hrdiny pro vítěze
8x UR TOP8
16x Tier1 PROMO karta
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: do hodnocení se nepočítá

 

Kvalifikace Mistrovství České republiky (od 22.11.2022 zrušeno)
Před samotným MČR proběhnou 4 kvalifikační turnaje ve formátu Standard, Božské spojenectví nebo Draft. Budou odehrány v nejaktivnějších lokacích z předchozího období. Vítěz si zajistí účast na finálním hlavním turnaji celé sezóny. Turnaj je veřejně přístupný. Na tomto turnaji bude vyžadováno dodržování herních i mimo-herních pravidel.

Garantované ceny:
1x Účast na MČR
1x Kvalifikační pohár pro vítěze
4x Ultra-rare pro TOP4
Boostery dle počtu účastníků
Pro každého exkluzivní Tier1 PROMO karta
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: x1,2

 

Turnaj profesionálů (od 22.11.2022 zrušeno)
 Turnaj určený pouze pro hráče vlastnící Mistrovské členství Wastelands. Hraje se jednou ročně a pozvánku obdrží každý hráč, který má platné Mistrovské členství. Hraje se o celý displej z aktuální edice. Hraje se ve formátu Standard na 4-6 kol + TOP4/8. Startovné 300 Kč. Na tomto turnaji bude vyžadováno přísné dodržování herních i mimo-herních pravidel.

Garantované ceny:
1x Pohár pro vítěze
1x Displej pro vítěze
1x UR Zhmotnění hrdiny pro vítěze
8x Ultra-rare TOP8
Boostery dle počtu účastníků (garantováno pro každého min. 1 booster)
Pro každého Tier1 PROMO karta
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: do hodnocení se nepočítá

 

Vánoční a Velikonoční Megaturnaj
Veřejný turnaj pořádaný v datu okolo Vánoc je velmi bohatý na ceny. Je zde sice vyšší vstupné, ale zároveň si každý odnese minimálně tolik boosterů, kolik byla hodnota vstupného. Ke všemu ale máte možnost hrát o celé DVA displeje za první místo. K tomu si odnáší druhý a třetí ještě minimálně jeden celý displej! Vstupné 1000 Kč.

Garantované ceny:
1x Pohár pro vítěze
2x Displej pro vítěze
1,5x Displej pro 2. místo
1x Displej 3. místo
8x Ultra-rare TOP8
Pro každého boostery v hodnotě vstupného garantováno a další dodatečné boostery dle umístění!
Pro každého Tier2 PROMO karta
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: 1

 

Preview
Exkluzivní turnaj pořádaný k vydání nové edice. Hraje se ve formátu Sealed. Na tomto turnaji je možné rozbalit karty z nové edice dříve, než budou v prodeji. Tento turnaj je veřejně přístupný. Na tomto turnaji platí uvolněné dodržování pravidel a je vhodný i pro začínající hráče, kteří se chtějí do organizovaného hraní zapojit.

Garantované ceny:
2x Ultra-rare
30x Tier4 PROMO
Boostery dle počtu účastníků
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: x0,8

 

Ostatní ligové turnaje
Všechny ostatní oficiální turnaje ligy, které probíhají v průběhu celé sezóny a hrají se v různých formátech na všech místech České Republiky. Aby mohl být turnaj ligy považován za oficiální, musí být splněna minimální účast 8 hráčů.

Garantované ceny:
2x Ultra-rare
3x Tier3 PROMO
10x Tier4 PROMO
Boostery dle počtu účastníků
+ žetony bojovníků
+ další drobné dárky

Koeficient: x1

 


Turnajové formáty:

  • všechny turnajové formáty je nyní možné pořádat i ve variantě „bez UR“ – dle rozhodnutí organizátora.

Standard
Je nejběžnějším formátem, na kterém platí standardní turnajová pravidla. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45 + přesně 25 karet v sideboardu (volitelně), kterými může každý hráč po první hře nahradit karty z hlavního balíčku. Na začátku každého nového turnajového kola musí hráč opět začínat s původním hlavním balíčkem a karty do sideboardu vrátit. Na tomto turnaji jsou zakázány staré karty z edic Základní sada, Chara-dinův návrat, Sféry existence a Aliance bohů.
Koeficient: x1

 

Highlander
Každá karta pouze jednou. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45.
Koeficient: x1

 

Válka bohů
Viz Standard, ale všechny karty můžou být pouze jedné barvy. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

 

Souboj společenství
Obdobné jako Standard, min. 45 karet, max. 4 barvy, min. 30 karet musí být karty stejného podtypu – rasy (případní jiní bojovníci musí být bez příslušnosti k jakékoliv rase – bez podtypu), nesmí obsahovat bojovníky jiného podtypu (rasy)). Všechny oranžové karty a karty s podtypem morf jsou zakázány.

Banované karty:
Mlžný praměňavec (UR)
Moa inkubátor (UR)
Strážce rovnováhy (SKO)
Vyslanec inkvizice (SKO)
Zplozenec temnoty (SKO)
Krocení bytostí (HSV)

Bongo (ZTŘ)
Obří očišťovač (ZTŘ)
Svolávací roh (LEG)

Koeficient: x1

 

Patnáctka
viz Standard, ale je povoleno max. 15 ks karet s raritou „Vzácná“ nebo „Promo“, UR karty jsou zakázány. Vzácná oranžová karta se do limitu nepočítá, UR oranžové karty jsou zakázány.
Koeficient: x1

 

Draft

Každý hráč postupně rozbalí dohromady 3 boostery z rozšiřující edice (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující). Hráč si vždy vybere jednu kartu a zbytek pošle hráči po své levici. Druhý booster se posílá do prava, poslední zase do leva. Z takto nadraftovaných karet složí balíček o min. 40-i kartách a maximálně 4 barvách + bezbarvé karty a karty boha Bufa, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1

 

Sealed
Hráči na začátku rozbalí 3 boostery z rozšiřující (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující) edice. Hráč si z těchto karet připraví balíček o min. 40-i kartách. Barvy nejsou omezeny, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1

 

Božské spojenectví
Viz Standard, ale všechny karty můžou být pouze dvou různých barev. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

 

No-Rare
Viz Standard, ale nejsou povoleny žádné karty s raritou Vzácné a vyšší (tj. PROMO a Ultra-Rare). Je možno používat všechny oranžové karty (vč. vzácných).
Koeficient: x1

 

Allcommon
Viz Standard, ale všechny karty můžou být pouze nejnižší rarity (běžné). Je možno používat oranžové karty do vzácnosti „Neobvyklá“ (včetně).
Koeficient: x1

 

Oldschool Highlander Draft
Každý hráč postupně rozbalí dohromady 3 „fantom“ boostery z před-připraveného poolu karet. Hráč si vždy vybere jednu kartu a zbytek pošle hráči po své levici. Druhý booster se posílá do prava, poslední zase do leva. Z takto nadraftovaných karet složí balíček o min. 30-i kartách a maximálně 4 barvách + bezbarvé karty a karty boha Bufa, kopií může mít libovolné množství. Hraje se pouze se starými kartami.
Koeficient: x1

 

Oldschool
Formát na kterém je možné hrát staré karty. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45 + přesně 25 karet v sideboardu (volitelně), kterými může každý hráč po první hře nahradit karty z hlavního balíčku. Na začátku každého nového turnajového kola musí hráč opět začínat s původním hlavním balíčkem a karty do sideboardu vrátit. Na tomto turnaji jsou povoleny veškeré karty, které historicky oficiálně v ČR vyšly.
Koeficient: x1