Popis formátů

Standard

Je nejběžnějším formátem, na kterém platí standardní turnajová pravidla. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45 + přesně 25 karet v sideboardu (volitelně), kterými může každý hráč po první hře nahradit karty z hlavního balíčku. Na začátku každého nového turnajového kola musí hráč opět začínat s původním hlavním balíčkem a karty do sideboardu vrátit.
Koeficient: x1

 

No-Rare

Viz. Standard, ale nejsou povoleny žádné karty s raritou Vzácné a vyšší (tj. PROMO a Ultra-Rare).
Koeficient: x1

 

Allcommon

Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze nejnižší rarity (běžné).
Koeficient: x1

 

Highlander

Každá karta pouze jednou. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45.
Koeficient: x1

 

Válka bohů

Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze jedné barvy. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

 

Božské spojenectví

Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze dvou různých barev. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

 

Draft

Každý hráč postupně rozbalí dohromady 3 boostery z rozšiřující edice (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující). Hráč si vždy vybere jednu kartu a zbytek pošle hráči po své levici. Druhý booster se posílá do prava, poslední zase do leva. Z takto nadraftovaných karet složí balíček o min. 40-i kartách a maximálně 4 barvách + bezbarvé karty a karty boha Bufa, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1,5

 

Sealed

Hráči na začátku rozbalí 3 boostery z rozšiřující (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující) edice. Hráč si z těchto karet připraví balíček o min. 40-i kartách. Barvy nejsou omezeny, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1,5

 

Preview

Exkluzivní turnaj pořádaný k vydání nové edice. Hráči na začátku rozbalí 3 boostery dané edice. Hráč si z těchto karet připraví balíček o min. 40-i kartách. Barvy nejsou omezeny, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x2