Popis turnajů

Mistrovství České republiky
Nejvýznamnější turnaj v rámci Wastelands v České republice. Pořádá se na konci sezóny a rozhodne o nejlepším hráči za uplynulý rok. Turnaj není veřejně přístupný, je nutné se na něj kvalifikovat. Kvalifikovat se lze třemi způsoby:

TOP4 hráči Wastelands ligy
TOP8 hráčů Mistrovského hodnocení
Vítěz kvalifikačního turnaje (4x)

Hraje 16 hráčů. Bude se hrát základní část na 5 kol ve formátu Standard ze kterého postoupí do dalšího dne 8 hráčů do závěrečného play-off o celkové vítězství. Play-off se hraje systémem Double elimination ve formátu Draft. Na tento turnaj se neplatí žádné vstupné. Na tomto turnaji bude vyžadováno přísné dodržování herních i mimo-herních pravidel.

Dědění kvalifikačních slotů podle priority:
– Nejprve se kvalifikují všichni vítězové kvalifikací (v případě, že vyhraje někdo, kdo už kvalifikaci předtím vyhrál, kvalifikuje se další nejlepší hráč v pořadí na tomto turnaji).
– Poté se kvalifikují první čtyři hráči ligy.
– Jako poslední se kvalifikuje 8 hráčů z mistrovského hodnocení. Pokud se hráč z Mistrovského hodnocení kvalifikoval pomocí předchozích dvou způsobů, kvalifikují se další hráči v pořadí Mistrovského hodnocení. V případě, že nebude dostatečný počet hráčů v Mistrovském hodnocení, doplní je hráči z ligy podle pořadí.

V záloze budou 4 náhradníci v dalším pořadí pro případ, že by někdo odřekl účast.

 

Garantované ceny:
1x Andělský pohár pro vítěze
3x Displej na ceny (1x pro vítěze)
2x Podložka pro finalisty
8x Ultra-rare TOP8
16x Exkluzivní promo karta
+ další drobné dárky

Koeficient: do hodnocení se nepočítá

 

Kvalifikace Mistrovství České republiky
Před samotným MČR proběhnou 4 kvalifikační turnaje ve formátu Standard nebo Draft. Budou odehrány v nejaktivnějších lokacích z předchozího období. Vítěz si zajistí účast na finálním hlavním turnaji celé sezóny. Turnaj je veřejně přístupný. Na tomto turnaji bude vyžadováno dodržování herních i mimo-herních pravidel.

Garantované ceny:
1x Účast na MČR
1x Kvalifikační pohár pro vítěze
1x Podložka pro vítěze
4x Ultra-rare TOP4
Boostery dle počtu účastníků
Pro každého exkluzivní promo karta
+ další drobné dárky

Koeficient: x2

 

Turnaj mistrů
Turnaj určený pouze pro hráče vlastnící Mistrovské členství Wastelands. Hraje se jednou ročně a pozvánku obdrží každý hráč, který má platné Mistrovské členství. Hraje se o celý displej z aktuální edice. Hraje se ve formátu Standard na 4-6 kol + TOP4/8. Startovné 200 Kč. Na tomto turnaji bude vyžadováno přísné dodržování herních i mimo-herních pravidel.

Garantované ceny:
1x Mistrovský pohár pro vítěze
1x Displej pro vítěze
2x Podložka pro finalisty
8x Ultra-rare TOP8
Boostery dle počtu účastníků (garantováno pro každého min. 1 booster)
Pro každého exkluzivní promo karta
+ další drobné dárky

Koeficient: do hodnocení se nepočítá

 

Preview
Exkluzivní turnaj pořádaný k vydání nové edice. Hraje se ve formátu Sealed. Na tomto turnaji je možné rozbalit karty z nové edice dříve, než budou v prodeji. Tento turnaj je veřejně přístupný. Na tomto turnaji platí uvolněné dodržování pravidel a je vhodný i pro začínající hráče, kteří se chtějí do organizovaného hraní zapojit.

Garantované ceny:
1x Preview pohár pro vítěze
1x Podložka pro vítěze
4x Ultra-rare TOP4
Boostery dle počtu účastníků
Pro každého běžná promo karta
+ další drobné dárky

Koeficient: x2

 

Ostatní ligové turnaje
Všechny ostatní oficiální turnaje ligy, které probíhají v průběhu celé sezóny a hrají se v různých formátech na všech místech České Republiky. Aby mohl být turnaj ligy považován za oficiální, musí být splněna minimální účast 8 hráčů.

Garantované ceny:
1x Ultra-rare za každých 8 účastníků (max. 2)
8x Promo karta
Boostery dle počtu účastníků
+ další drobné dárky

Koeficient: x1 nebo x1,5

 


Turnajové formáty:

Standard
Je nejběžnějším formátem, na kterém platí standardní turnajová pravidla. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45 + přesně 25 karet v sideboardu (volitelně), kterými může každý hráč po první hře nahradit karty z hlavního balíčku. Na začátku každého nového turnajového kola musí hráč opět začínat s původním hlavním balíčkem a karty do sideboardu vrátit. Na tomto turnaji jsou zakázány staré karty z edic Základní sada, Chara-dinův návrat, Sféry existence a Aliance bohů.
Koeficient: x1

Oldschool
Formát na kterém je možné hrát staré karty. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45 + přesně 25 karet v sideboardu (volitelně), kterými může každý hráč po první hře nahradit karty z hlavního balíčku. Na začátku každého nového turnajového kola musí hráč opět začínat s původním hlavním balíčkem a karty do sideboardu vrátit. Na tomto turnaji jsou povoleny veškeré karty, které historicky oficiálně v ČR vyšly.
Koeficient: x1

No-Rare
Viz. Standard, ale nejsou povoleny žádné karty s raritou Vzácné a vyšší (tj. PROMO a Ultra-Rare).
Koeficient: x1

Allcommon
Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze nejnižší rarity (běžné).
Koeficient: x1

Highlander
Každá karta pouze jednou. Balíček může obsahovat maximálně 4 různé barvy bohů + bezbarvé karty a karty boha Bufa a minimální počet karet v balíku je 45.
Koeficient: x1

Válka bohů
Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze jedné barvy. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

Božské spojenectví
Viz. Standard, ale všechny karty můžou být pouze dvou různých barev. Dále je povoleno hrát bezbarvé karty a karty boha Bufa.
Koeficient: x1

Draft
Každý hráč postupně rozbalí dohromady 3 boostery z rozšiřující edice (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující). Hráč si vždy vybere jednu kartu a zbytek pošle hráči po své levici. Druhý booster se posílá do prava, poslední zase do leva. Z takto nadraftovaných karet složí balíček o min. 40-i kartách a maximálně 4 barvách + bezbarvé karty a karty boha Bufa, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1,5

Sealed
Hráči na začátku rozbalí 3 boostery z rozšiřující (resp. 2 startery nebo 1 starter + 1 rozšiřující) edice. Hráč si z těchto karet připraví balíček o min. 40-i kartách. Barvy nejsou omezeny, kopií může mít libovolné množství.
Koeficient: x1,5

Oldschool Highlander Draft
Každý hráč postupně rozbalí dohromady 3 „fantom“ boostery z před-připraveného poolu karet. Hráč si vždy vybere jednu kartu a zbytek pošle hráči po své levici. Druhý booster se posílá do prava, poslední zase do leva. Z takto nadraftovaných karet složí balíček o min. 30-i kartách a maximálně 4 barvách + bezbarvé karty a karty boha Bufa, kopií může mít libovolné množství. Hraje se pouze se starými kartami.
Koeficient: x1